کارگروه عدالت و پیشرفت شهرستان ورامین

کارگروه شهدای گمنام شهرستان

کارگروه عدالت و پیشرفت شهرستان ورامین

کارگروه شهدای گمنام شهرستان

کارگروه عدالت و پیشرفت شهرستان ورامین

امام خامنه ای:
ما به دنبال الگوی مطلوب و آرمانی خودمان هستیم، که یک الگوی اسلامی ایرانی است؛ از هدایت اسلام سرچشمه می گیرد، از نیازها و سنتهای ایرانی بهره می برد؛ یک الگوی مستقل. البته امروز محققین و صاحب نظران تلاش های فراوانی هم دارند می کنند برای اینکه این الگو را تدوین کنند
مردادماه 92

پیش نویس اولیه "نظریه تَعَرُّف" تدوین گردید

پنجشنبه, ۲۳ فروردين ۱۳۹۷، ۱۱:۰۱ ق.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم


به فضل الهی پیش نویس اولیه "نظریه تَعَرُّف"(نظریه حوزه محرومیت زدائی نقشه الگوی پیشرفت اسلامی - مفاد خانه ۴/۱/۲-) تدوین گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه  این نظریه شامل سه ساختار مباحثاتی ۱-  بررسی و شناسائی تفصیلی عوامل محرومیت زا در کشور ۲- تبیین ارکان سه گانه "نظریه تَعَرُّف" و ۳- تبیین مهارت های سه گانه مرتبط با محرومیت زدائی می باشد و به زودی در اختیار نخبگان کشور قرار می گیرد.


دائره پژوهش- کرمانشاه- ۵ فروردین ۱۳۹۷


خبر تکمیلی درباره نظریه محرومیت زدائی نقشه الگوی پیشرفت اسلامی/ نظریه توانمند سازی نتیجه اش توسعه محرومیت است..


👌تدوین اولیه نظریه تَعَرُّف به پایان رسید.  رسالت نظریه تَعَرُّف تبیین تفصیلی مفهوم محرومیت بر اساس ادبیات وحی و تشریح مسیر رفع محرومیت متناسب با بوم ایران است.


👌نظریه تَعَرُّف شامل سه ساختار بحثی است. ساختار اول مباحثات این نظریه به بررسی قوانین و نظریات محرمیت زا در ایران می پردازد. در بخش مربوط به نظریات محرومیت زا به بررسی آثار نظریه توانمند سازی و کاهش فقر ( کتاب مرجع بانک جهانی در زمینه رفع فقر) در توسعه محرومیت های فکری و عاطفی و تربیتی و معیشتی پرداخته شده است. 


👌در بخش مربوط به قوانین محرومیت زا به بررسی آثار‌ قوانین مادر کشور؛ مانند ۱- قانون بودجه ریزی، ۲- قانون مراتع ۳- قانون مدیریت پسماند و ۴- قانون مدیریت شهری در توسعه محرومیت های زیستی، تربیتی، فکری، معیشتی و عاطفی پرداخته شده است.


👌ساختار دوم مباحثات مرتبط با نظریه تَعَرُّف به تبیین سه موضوع  ۱- مفهوم محرومیت و ارتباط آن با گسستگی روابط انسانی، ۲- معرفی تَعَرُّف (شناخت طرفینی گسترده)  به عنوان زیر ساخت پیوستگی روابط انسانی و ۳- تبیین نظام مشاغل بر اساس فقه المکاسب(باب چهارم فقه هدایت ) به عنوان زیر ساخت توسعه تَعَرُّف پرداخته شده است.


👌در بخش اول مباحثات ساختار دوم با بررسی روایات و آیات  بابهای مرتبط با اصطلاحات برکت، لعنت، رزق، تقدیر، رفاقت، دعا، همسایه، فکر، ابوین و ... به صورت استظهاری به توسعه مفهوم محرومیت -از معنای حداقلی و غلط مطرح شده در کتاب مرجع سازمان ملل ّبه معنای مد نظر دین- پرداخته شده است.   محرومیت از نگاه دین شامل ابعاد مختلفی است که تقریبا ریشه تحقق همه آنها به تنظیم غلط روابط انسانی بازگشت دارد.


👌در بخش دوم ساختار دوم مباحثات مرتبط با نظریه تَعَرُّف ارتباط میان مسئله تَعَرُّف و تنظیم صحیح روابط انسانی بررسی شده است و در بخش سوم هم آثار بافت مشاغل در توسعه و یا تضییق تَعَرُّف- به عنوان کلید بهینه شدن روابط انسانی- بررسی شده است.


👌در ساختار سوم مباحثات هم مهارت  های پایه ی مورد نیاز برای محرومیت زدائی تبیین شده است.  توجه به مهارتهائی مانند ۱- مدیریت اولیه چرخه تحریک فکر۲- گسترش ارتباطات اقامه ای فرد محرومیت زدا و ۳-  توان تولید مکتوبات متنوع در این حوزه ابزاری برای مدیریت روابط انسانی ایجاد کننده استضعاف است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی